تعمیر پمپ آب

سرویس پمپ آب با بررسی سوراخ های پروانه پمپ آب، بررسی سوپاپ، بررسی کلید اتوماتیک پمپ، بررسی سطح روغن موتور پمپ، بررسی پروانه و در صورت لزوم تعویض آن و اقدامات بیشتر، پمپ آب را تعمیر می کند.

بسته به نوع پمپ آب، یک تکنسین مجرب می تواند مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند. به عنوان مثال یک تعمیرکار پمپ آب خانگی که مهارت و تجربه لازم را دارد می تواند انواع تعمیرات پمپ آب مانند تعمیر پمپ آب صفحه ای و تعمیر پمپ آب دو پروانه و غیره را انجام دهد. اگر تعمیر پمپ آب در منزل توسط متخصص انجام نشود، نه تنها تعمیر پمپ آب منجر به افزایش راندمان و عملکرد مناسب نمی شود، بلکه ممکن است سایر قسمت های پمپ به طور جبران ناپذیری آسیب ببینند.

تعمیر نشتی پمپ آب
نشتی پمپ آب به طور کلی به دو صورت وجود دارد: نشتی داخلی و نشتی خارجی که هر کدام باید توسط متخصص تعمیر پمپ آب به طور کامل بررسی و تعمیر شوند.

علل نشتی داخلی می تواند آسیب به کاسه نمدی پمپ یا توپی پمپ باشد که به دلایل مختلفی از جمله خشکی، سایش و جذب رسوبات کاسه نمدی و خرابی آن رخ می دهد. این امر باعث ورود آب به قسمت موتور پمپ آب خانگی می شود و در صورت عدم تعمیر به موقع، پمپ آب می سوزد. در این شرایط، تعمیر پمپ آب شامل تعویض کاسه نمدی پمپ آب خانگی یا هاب پمپ خواهد بود.

اگر نشتی در قسمت بیرونی پمپ آب خانگی رخ دهد، ممکن است به دلیل نشتی در قسمت شفت پمپ آب باشد. شفت یا بدنه شامل تمام قطعات مکانیکی پمپ است. اگر پس از مدتی به دلایلی مانند زنگ زدگی، خوردگی و … پیچ های اتصال این قطعه شل شود. این باعث می شود آب از شفت خارج شود.

دیدگاهتان را بنویسید